Comchip Technology ASMBJ16CA-HF
Part No.:
ASMBJ16CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ16CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 16V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ16CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)