Comchip Technology ASMBJ170CA-HF
Part No.:
ASMBJ170CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ170CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 170V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ170CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)