Comchip Technology ASMBJ17A-HF
Part No.:
ASMBJ17A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ17A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 17V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ17A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)