Comchip Technology ASMBJ17CA-HF
Part No.:
ASMBJ17CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ17CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 17V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ17CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)