Comchip Technology ASMBJ180CA-HF
Part No.:
ASMBJ180CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ180CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 180V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ180CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)