Comchip Technology ASMBJ18CA-HF
Part No.:
ASMBJ18CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ18CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 18V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ18CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)