Comchip Technology ASMBJ190CA-HF
Part No.:
ASMBJ190CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ190CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 190V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ190CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)