Comchip Technology ASMBJ200A-HF
Part No.:
ASMBJ200A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ200A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 200V 600W SMB UNI-DIR
Comments
ASMBJ200A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)