Comchip Technology ASMBJ200CA-HF
Part No.:
ASMBJ200CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ200CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 200V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ200CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)