Comchip Technology ASMBJ20A-HF
Part No.:
ASMBJ20A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ20A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 20V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ20A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)