Comchip Technology ASMBJ22A-HF
Part No.:
ASMBJ22A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ22A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 22V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ22A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)