Comchip Technology ASMBJ24CA-HF
Part No.:
ASMBJ24CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ24CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 24V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ24CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)