Comchip Technology ASMBJ26A-HF
Part No.:
ASMBJ26A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ26A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 26V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ26A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)