Comchip Technology ASMBJ28CA-HF
Part No.:
ASMBJ28CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ28CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 28V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ28CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)