Comchip Technology ASMBJ30A-HF
Part No.:
ASMBJ30A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ30A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 30V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ30A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)