Comchip Technology ASMBJ33A-HF
Part No.:
ASMBJ33A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ33A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 33V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ33A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)