Comchip Technology ASMBJ36A-HF
Part No.:
ASMBJ36A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ36A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 36V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ36A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)