Comchip Technology ASMBJ43A-HF
Part No.:
ASMBJ43A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ43A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 43V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ43A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)