Comchip Technology ASMBJ45CA-HF
Part No.:
ASMBJ45CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ45CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 45V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ45CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)