Comchip Technology ASMBJ48A-HF
Part No.:
ASMBJ48A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ48A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 48V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ48A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)