Comchip Technology ASMBJ51CA-HF
Part No.:
ASMBJ51CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ51CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 51V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ51CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)