Comchip Technology ASMBJ54A-HF
Part No.:
ASMBJ54A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ54A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 54V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ54A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)