Comchip Technology ASMBJ58A-HF
Part No.:
ASMBJ58A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ58A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 58V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ58A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)