Comchip Technology ASMBJ60CA-HF
Part No.:
ASMBJ60CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ60CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 60V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ60CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)