Comchip Technology ASMBJ64CA-HF
Part No.:
ASMBJ64CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ64CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 64V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ64CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)