Comchip Technology ASMBJ6.5CA-HF
Part No.:
ASMBJ6.5CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ6.5CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 6.5V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ6.5CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)