Comchip Technology ASMBJ70A-HF
Part No.:
ASMBJ70A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ70A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 70V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ70A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)