Comchip Technology ASMBJ75A-HF
Part No.:
ASMBJ75A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ75A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 75V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ75A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)