Comchip Technology ASMBJ7.5CA-HF
Part No.:
ASMBJ7.5CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ7.5CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 7.5V 600W SMB BI-DIR A
Comments
ASMBJ7.5CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)