Comchip Technology ASMBJ78A-HF
Part No.:
ASMBJ78A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ78A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 78V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ78A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)