Comchip Technology ASMBJ85CA-HF
Part No.:
ASMBJ85CA-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ85CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 85V 600W SMB BI-DIR AU
Comments
ASMBJ85CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)