Comchip Technology ASMBJ90A-HF
Part No.:
ASMBJ90A-HF
Datasheet:
AetrixASMBJ90A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 90V 600W SMB UNI-DIR A
Comments
ASMBJ90A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)