Comchip Technology ASMCJ13CA-HF
Part No.:
ASMCJ13CA-HF
Datasheet:
AetrixASMCJ13CA-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 13V 1500W SMC BI-DIR A
Comments
ASMCJ13CA-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.8A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)