Comchip Technology ASMCJ20A-HF
Part No.:
ASMCJ20A-HF
Datasheet:
AetrixASMCJ20A-HF.pdf
Description:
DIODE TVS 20V 1500W SMC UNI-DIR
Comments
ASMCJ20A-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)