Comchip Technology ATV06B251J-HF
Part No.:
ATV06B251J-HF
Datasheet:
AetrixATV06B251J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AA
Comments
ATV06B251J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.48A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)