Comchip Technology ATV06B301JB-HF
Part No.:
ATV06B301JB-HF
Datasheet:
AetrixATV06B301JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
Comments
ATV06B301JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)