Comchip Technology ATV06B351JB-HF
Part No.:
ATV06B351JB-HF
Datasheet:
AetrixATV06B351JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AA
Comments
ATV06B351JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.06A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)