Comchip Technology CPDER12V0U
Part No.:
CPDER12V0U
Datasheet:
AetrixCPDER12V0U.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 24V 0503/SOD723F
Comments
CPDER12V0U Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
120W
Capacitance @ Frequency:
60pF @ 1MHz