Comchip Technology CPDER24V
Part No.:
CPDER24V
Datasheet:
AetrixCPDER24V.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 47V 0503/SOD723F
Comments
CPDER24V Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
47V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
47W
Capacitance @ Frequency:
10pF @ 1MHz