Comchip Technology CPDH3V3-HF
Part No.:
CPDH3V3-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
AetrixCPDH3V3-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 16VC SOD523
Comments
CPDH3V3-HF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
16V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
35pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)