Comchip Technology CPDV3V3A-HF
Part No.:
CPDV3V3A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
AetrixCPDV3V3A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 25VC SOD323
Comments
CPDV3V3A-HF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
100W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
0.25pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TA)