Micro Commercial Co ESD12VP4-TP
Part No.:
ESD12VP4-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
3-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
AetrixESD12VP4-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
ESD12VP4-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
3-UDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
200A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
6000W (6kW)
Capacitance @ Frequency:
550pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)