Micro Commercial Co ESD18VD3B-TP
Part No.:
ESD18VD3B-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
AetrixESD18VD3B-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
ESD18VD3B-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
40V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Capacitance @ Frequency:
20pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)