Comchip Technology ESD18VDH-HF
Part No.:
ESD18VDH-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
2-UDFN
Datasheet:
AetrixESD18VDH-HF.pdf
Description:
DIODE ESD 18VWM 1520W 0603/DFN16
Comments
ESD18VDH-HF Specifications
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
2-UDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
19.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
40A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1520W (1.52kW)
Capacitance @ Frequency:
245pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)