Micro Commercial Co ESD4V5P4-TP
Part No.:
ESD4V5P4-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
3-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
AetrixESD4V5P4-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
ESD4V5P4-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
3-UDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
4.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
280A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:
680pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)