Micro Commercial Co ESDHC22VP4S-TP
Part No.:
ESDHC22VP4S-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
AetrixESDHC22VP4S-TP.pdf
Description:
ESD PROTECTION DEVICE
Comments
ESDHC22VP4S-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
6-WDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Unidirectional Channels:
3
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
23V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
100A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5200W (5.2kW)
Capacitance @ Frequency:
280pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)