YAGEO LCE11A/TR13
Part No.:
LCE11A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE11A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 11V 18.2V 13
Comments
LCE11A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)