YAGEO LCE12A/TR13
Part No.:
LCE12A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE12A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 12V 19.9V 13
Comments
LCE12A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
75A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)