YAGEO LCE13A/TR13
Part No.:
LCE13A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE13A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 13V 21.5V 13
Comments
LCE13A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
70A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)