YAGEO LCE14A/TR13
Part No.:
LCE14A/TR13
Datasheet:
AetrixLCE14A/TR13.pdf
Description:
TVS DO-201 14V 23.2V 13
Comments
LCE14A/TR13 Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
65A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)